SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

TEKNOLOJİ

Çevresel Sürdürülebilirlik

Karbon Ayakizi

Sürdürülebilirliğin daimi olma yeteneğini kendine vizyon edinmiş bir firma olarak çevreye bıraktığımız ekolojik ayak izlerimizi en aza indirmek için çalışıyoruz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda şeffaflığı, hesap verebilirliği ve sorumluluğu tam anlamıyla benimseyip; üretim sırasında doğayı daha az kirleten teknolojiler kullanarak, üretim ve işletme süreçlerinde enerji tasarrufuna giderek, tüketicilerimiz için sağlıklı ürünlerle geleceğe yatırım yapmayı hedefliyoruz.Hammadde

Napal Nonwovens olarak tedarikçilerimizi belirlerken, çevre faktörlerini göz önünde bulundurmaktayız. Büyük bir hassasiyetle hammadde kaynaklarının sürdürülebilirliğini inceleyip; seçimlerimizi bu doğrultuda değerlendirmekteyiz.

  • FSC®
  • PEFC
  • ISO 9001
  • ISO 14001
  • OEKO-TEX
  • EDANA
Atık

Napal Nonwovens’ın Türkiye ve Avrupa’da ilk olarak üretimini yapmış olduğu ve ev tekstili sektöründe önemli bir yere sahip olan eriyen tela, kendi atığının geri dönüştürülerek üretildiği bir sisteme sahiptir.

Proseslerden çıkan geri dönüştüremediğimiz kenar kesim fireleri, ambalaj, kağıt/karton, pil, plastik, arıtma çamuru, kimyasal atıkları kısacası firmamızdan çıkan tüm atıklar, lisanslı geri dönüşüm firmalarına verilir ve uygun teknolojiler yardımıyla geri kullanımı sağlanır.


Su
Üretim teknolojilerimizde oluşan atık suyun geri kazanımını kendi oluşturduğumuz sistem ile sağlamaktayız. Sistemimiz ile beraber küresel sorumluluğumuzun farkında olup; çevre için iyileştirici adımlar atmaktayız.

Sosyal Sürdürülebilirlik

Çalışma koşullarını iyileştirip, gerekli etik kuralları sağlayarak bütünlüğümüzü devam ettirmekteyiz. İş gücümüzü sürdürülebilir kılmayı amaçlarken eğitim olanağı , sağlık desteği ve ücret konularının eşitliği önceliğimizdir.

İş Sürdürülebilirliği

Napal Nonwoven  şirket yapısı olarak uzun soluklu, yenilikçi, lider ruha sahip takım arkadaşlarıyla her geçen gün büyüyen ekonomisi ve  iş gücü ile geleceğe sağlam adımlar atan bir kuruluştur.

Büyüyoruz, çünkü büyük düşünüyoruz.