Kurumsal

NAPAL, başta Türkiye olmak üzere nonwoven sektörüne “Yenilikçi nonwovenlar üretir” sloganıyla adından bahsettiren, tüm dünyaya küresel anlamda hitap eden sektöründe lider bir firmadır. Tahsin Palazlı ve İsmet Palazlı kardeşler tarafından 1993 yılında Bursa’da kurulmuş olup; bu yolculuğa İstanbul/ Silivri’de 15.000m2 alana sahip modern üretim tesislerinde devam ettiren bir aile firmasıdır.

NAPAL, üretimine tarak, kimyasal bağlama, termobond sistemleriyle başlamıştır. Nonwoven teknolojilerinin sürekli değişmesi ve yeni sistemlerin gelmesiyle birlikte NAPAL kendi teknolojisini yapabiliyor olmasının sağlamış olduğu avantaj ile yenilenme yapısını sürdürebilir hale getirmiştir.

Napal Nonwovens, “ Yenilikçi nonwovenlar üretir ” sloganıyla, nonvowen sektöründe bir çok inovasyon gerçekleştirmiş ve küresel pazara Niş ürünler tasarlamıştır. Bu yenilikçi yapısını Türkiye’de bir çok ilke imza atmasıyla yıllardır korumaktadır.

Türkiye’nin ilk Suda Eriyen Tela, Airlaid Nonwoven ve Airlaid Nakış Telaları’nın üreticisidir. Sektörde liderliğini pazara sunup; bu liderliği de uzun yıllardır küresel alanda da korumaktadır.

Tüm yenilikleri kendi sistemine entegre edebilmesiyle birlikte tarak, kimyasal bağlama ve termobond sistemlerinden sonra Türkiye’de bir ilke imza attığı Airlaid kimyasal bağlama metodu ile üretimine başlamıştır. İlerleyen zamanlarda yine bir ilke imza atarak Türkiye’de kimyasalsız Airlaid üretimini su jeti sitemine dönüştürerek üretimlerinde tüm dünyaya hitap eden öncü olma sınıfındaki yerini günümüze kadar korumuştur.

NAPAL olarak gelecek hedeflerimize yön veren iki temel unsur: Yenilikçilik ve değişime ayak uydurmaktır. Napal Nonwovens’ı bugünlere getiren müşterilerine ürünlerini daha kaliteli, verimli ve avantajlı fiyat sunmak için aralıksız çalışmasıdır. Bundan sonrası için amacımız, Türkiye’de ve dünyada sektörde yaşanan hızlı değişimin bize sunmuş olduğu fırsatları yakalayıp; yeni üretim teknolojilerini kullanarak yeni ihtiyaçlara cevap veren, sürdürülebilir, yüksek performanslı ve uygun maliyetli ürünler üretmektir. Hedefimiz, sektörde farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamaktır.

Görseller